Apollo Rida History

Apollo-Rida Poland Ltd has been present on the market since the early 90s.

Apollo Rida jest częścią amerykańskiej grupy kapitałowej Rida Development, której założycielem był David Mitzner, urodzony w 1915 roku w Warszawie. Polski oddział Apollo Rida to poniekąd kontynuacja, historii która rozpoczęła się jeszcze przed drugą wojną światową.

Rodzinne interesy Rodziny Mitznerów skończyły się w 1939 roku. Po zakończeniu działań wojennych David Mitzner, jako jeden z ocalałych /holokaust przeżyła jeszcze tylko jego siostra/ wrócił do Warszawy w 1948 roku, po zwolnieniu z gułagu na Syberii. Podjął jednak decyzję aby swoje nowe życie rozpocząć w Ameryce. Dopiero po upadku muru Berlińskiego i rozpadzie Związku Radzieckiego w wieku prawie 80 lat wrócił do Polski. Apollo Rida to spełnienie marzeń o życiu i pracy w rodzimym kraju.

Początki były trudne jak zawsze. Rzeczywistość obfitowała w niezwykłe zbiegi okoliczności oraz niezrozumiałe decyzje ówczesnych władz. Nie było to jednak wystarczająco zniechęcające. Pewnie z racji doświadczenia i dystansu dzieło było kontynuowane. Budynek Erikssona choć nie bez problemów nawet natury mentalnej czy też światopoglądowej został przekazany swojemu najemcy. To był początek rok 1990 /?/ data do potwierdzenia. Następne inwestycje w nieruchomości podejmowane ze spokojem, były zawsze trafione. Najbardziej spektakularną inwestycją było przejęcie obiektów M1 oraz innych nieruchomości od METRO AG. Transakcja o wartości…. nie była nigdy dotąd notowana w naszym kraju. Podobnie było też ze sprzedażą w/w w ….. kwota sprzedaży…. dalej pozostaje nie pobita /do potwierdzenia liczby daty i fakty o wartości sprzedaży/. W potrtfolio zrealizowanych przez Apollo Rida projektów można znaleźć inwestycje w centrum logistyczne na Żeraniu, pierwszy obiekt OBI w Polsce, który otwarto w Tychach, w 1998 roku, oraz budowę największego budynku w Europie środkowo wschodniej.  Warsaw Trade Tower na chłodnej 51 w Warszawie powstał w 1999 roku. Jego wysokość to 208 metrów. WTT do dnia dzisiejszego jest zarządzany przez Apollo Rida, której biura zlokalizowane są na ostatnim pietrze. Ostatnie inwestycje to spektakularna rewitalizacja jednego z kwartałów gdańskiej starówki. U zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, powstały; obiekt mieszkalny z 167 mieszkaniami oraz biurowy liczący 8000 metrów kwadratowych. Równie ciekawe są inwestycje w Krakowski Equal Busness Park oraz zlokalizowany w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich kompleks biurowy – Jerozolimskie Business Park. Przyszłość, której nie znamy z pewnością nas zaskoczy, jak zawsze. Niemniej czerpiąc z mądrości i spokoju Davida Mitznera można śmiało w nią spoglądać…

Więcej informacji na temat Davida Mitznera oraz Rida Development znajdą Państwo na stronie http://www.ridadev.com/